Unia
Europejska

Jak szybko zweryfikować czy mój dach jest bezpieczny?

KROK 1: Należy zalogować się do aplikacji Platforma Inteligenty Dach. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, kliknij tutaj.

KROK 2: Pierwszą ważną informacją, na którą należy zwrócić uwagę to kolor ikon przy danych budynkach. Jeśli są zielone, możesz odetchnąć z ulgą. Wszystko jest w normie. Jeśli jednak są pomarańczowe lub nawet czerwone, oznacza to że któryś z sensorów przekroczył ustalony próg.

Panel Główny - weryfikacja bezpieczeństwa

Jeśli chcesz szybko zweryfikować, który z sensorów przekroczył bezpieczny poziom, wystarczy że klikniesz w przycisk „Zobacz Szczegóły Lokalizacji”.

Panel Główny - weryfikacja bezpieczeństwa - przycisk przejdź dalej

Możesz też rozwinąć listę Budynków w Panelu Głównym. Wyświetli się wtedy sensor, który ma maksymalne obciążenie. Klikając w jego nazwę od razu przejedziesz do Panelu Budynku, w którym znajduje się ten punkt pomiarowy. Szybko zlokalizujesz go na mapie, gdyż w przypadku przekroczenia progu, zmieni się też jego kolor. Obok mapy rozmieszczenia sensorów możesz zaobserwować ostatnie zmiany na wykresie. Jest to historia pomiarów danego punku z ostatnich 7 dni.

Trzeba kliknac tego ptaszka, który rozwiaj szczegóły lokalizacji (bez wchodzenia w nią). W tym dodatkowym subpanelu jest punkt pomiarowy o maksymalnym wskazaniu ..

KROK 3: Nawet jeżeli wszystkie ikony przy Budynkach mają kolor zielony, warto zrobić analizę Powiadomień. Lista najważniejszych Powiadomień z ostatnich dni znajduje się w Panelu Głównym, po prawej stronie.

Powiadomienia w Panelu Głównym - weryfikacja bezpieczeństwa

Wyróżniamy trzy typy powiadomień:

  1. dotyczące zmiany statusu punku z powodu ugięcia – ikona z dzwonkiem,
  2. o spiętrzonej wodzie na dachu – ikona z dzwonkiem,
  3. zapowiadające opady i porywisty wiatr, czyli Alerty Pogodowe – ikona z danym zjawiskiem atmosferycznym.

Nieprzeczytane Powiadomienia mają tło w kolorze szarym, przeczytane białe. Każde Powiadomienie składa się z podstawowych informacji takich jak:

  • tytuł,
  • data i godzina zdarzenia,
  • opis,
  • budynek, którego dotyczy powiadomienie,
  • informacja, kto już zapoznał się z powiadomieniem.

Bez względu na to, do której Lokalizacji przejdziesz dalej, lista Powiadomień będzie wyświetlać się zawsze po prawej stronie. W Panelu głównym zobaczysz sześć ostatnich Powiadomień dotyczące wszystkich Lokalizacji i Budynków. Przechodząc do Panelu Lokalizacji Powiadomienia będą dotyczyć wszystkich Budynków w danej Lokalizacji. Wyświetli się ich dziesięć. Natomiast przechodząc do Panelu Budynku, zobaczysz powiadomienia dotyczące tylko tego obiektu. Pełną historię Powiadomień możesz zobaczyć zawsze, w zakładce danej Lokalizacji lub Budynku.

zakładka powiadomienia w panelu budynku - Alert Pogodowy

Więcej o Powiadomieniach możesz przeczytać kliknij w link poniżej.