Unia
Europejska
image image

FAQ

Poniżej znajdziecie listę najczęściej zadawanych pytań oraz odpowiedzi związanych z naszą platformą. Jeśli nie znajdziecie odpowiedzi na nurtujące was pytania, prosimy o kontakt.

Jak dodać lub usunąć użytkowników aplikacji smart roof?

Dodawaniem użytkowników oraz ich usuwaniem z konkretnej lokalizacji zajmuje się serwis Sense. Decyzje o dodaniu lub usunięciu użytkowników aplikacji może podejmować osoba wskazana przez Klienta w umowie lub wyznaczony przez Klienta Administrator systemu.  W celu dodania użytkownika prosimy o przesłanie maila z poniższymi informacjami na adres serwis@sense.com.pl:

  • Nazwa Klienta
  • Adres budynku
  • Imię i Nazwisko dodawanej osoby:
  • Adres email dodawanej osoby:
  • Nr telefony komórkowego:
  • Funkacja w systemie: użytkownik/administartor

Kiedy będę mieć dostęp do Alertów Pogodowych?

Alerty Pogodowe są jednym z dodatkowych modułów w aplikacji Platforma Inteligenty Dach. Użytkownicy pakietu Professional mają do nich stały dostęp, natomiast użytkownicy pakietu Basic lub pakietu Standard musza ją wykupić. W tym celu należy wypełnić formularz na naszej stronie.

Jak zainstalować Platformę Inteligentny Dach?

Najwygodniej jest ściągnąć aplikację na telefon, dzięki czemu dostęp do Platformy Inteligentny Dach jest zawsze łatwiejszy. Szczegółowy opis jak zainstalować Platformę znajduje się w instrukcji obsługi dostępnej na naszej stronie.

Czy firma Sense zmienia oprogramowanie wraz z pojawianiem się i rozwojem nowszych technologii?

Jesteśmy producentem całego systemu i ciągle go doskonalimy. Aktualizacje odbywają się w sposób zdalny nieodpłatnie w trakcie trwania umowy serwisowej.

Jaką żywotność mają czujniki laserowe i cały system?

Żywotność sensorów laserowych to min. 10 lat. System dodatkowo jest objęty 24- miesięczną gwarancją producenta.

Jak szybko usuwane są awarie systemu i jak się to odbywa?

System Sense S-One posiada dyspozycyjność na poziomie 99,99%. Większość awarii usuwanych jest zdalnie i nie wymaga zgłoszenia przez użytkownika. W przypadku konieczności przyjazdu na obiekt czas reakcji wynosi 7 dni.

Czy jest uzasadniony montaż monitoringu konstrukcji w nowych budynkach?

Nowe konstrukcje są zaprojektowane optymalnie ze względu na zużycie stali. Stąd ich bezpieczne utrzymanie wymaga wysokiej kultury technicznej. System Sense S-One dostarcza informacji nt. pracy konstrukcji od początku życia budynku. Pozwala to nauczyć się jego pracy i odpowiednio reagować przed wystąpieniem stanów krytycznych. Każdy system alarmowy ogranicza skutki niebezpieczeństwa: np. system sygnalizacji pożarowej. Podobnie w przypadku systemu monitoringu konstrukcji ograniczone są skutki zjawisk atmosferycznych lub starzenia się konstrukcji. Obniżenie ryzyka dla ubezpieczyciela wpływa na obniżenie stawek za ubezpieczenie.

Jak szybko mogę zainstalować system w moim budynku?

Instalacja trwa od kilku godzin do kilku dni w zależności od wielkości budynku oraz stopnia skomplikowania montażu. Przykładowo dla budynku 10 000 m2 montaż 10 sensorów trwa 2-3 dni.

Co należy zrobić kiedy dostanę wiadomość o przekroczeniu ostatniego poziomu ?

Sposób reagowania na powiadomienia o pracy konstrukcji są ustalane w wewnętrznym regulaminie każdego użytkownika budynku. W przypadku przekroczenia 80% dopuszczalnego ugięcia dachu, zaleca się odśnieżanie budynku. Każda decyzja musi być dodatkowo podparta wiedzą nt. czasu mobilizacji ekipy odśnieżającej oraz prognozy pogody.

Jakie powiadomienia wysyła system Sense S-One?

System Sense S-One wysyła powiadomienia tylko w przypadku przekroczeń ustalonych poziomów alarmowych. Są to krótkie wiadomości SMS-owe oraz e-mail z informacją o obecnym stanie danego sensora.

Co to jest monitoring konstrukcji i dlaczego jest on potrzebny?

Monitoring konstrukcji to nic innego jak kontrola ustalonych parametrów w sposób systematyczny. W ten sposób można się dowiedzieć jak pracuje konstrukcja pod wpływem obciążeń, czasu, zmian atmosferycznych. Wyniki z obserwacji dostarczają wiedzę na temat bezpiecznego użytkowania budynku, koniecznych serwisów, zapobiegania skutkom przeciążeń.

Kto jest odpowiedzialny za prawidłowe ustalenie poziomów powiadomień?

Maksymalne ugięcie konstrukcji dachu najczęściej jest podane w projekcie budowlanym. Podczas parametryzacji systemu każdorazowo konsultujemy się z projektantem – autorem projektu danego budynku, aby potwierdzić prawidłowe wartości ugięć dopuszczalnych. W przypadku gdy budynek nie posiada dokumentacji, zlecana jest ekspertyza budowlana.

Kto wyznacza lokalizację punktów pomiarowych?

Ilość oraz rozmieszczenie punktów pomiarowych jest niezwykle ważna aby system monitoringu dostarczał odpowiednie informacje. Firma Sense Monitoring posiada własne know how w zakresie pracy konstrukcji dachu – nasi eksperci analizują dokumentację projektową i dobierają optymalną liczbę sensorów w miejscach najbardziej miarodajnych dla danego dachu. Dla budynków istniejących robimy również wywiad z użytkownikiem aby lepiej poznać historię użytkowania budynku. Niekiedy lokalizację punktów pomiarowych wyznacza projektant konstrukcji.

W jaki sposób dowiem się że mój dach nadmiernie się ugina?

Zanim dach się ugnie nadmiernie, system prześle powiadomienia drogą SMS i e-mail o przekroczeniu kolejnych poziomów bezpieczeństwa – 50%, 70% i 100%. W wiadomości e-mail znajduje się komunikat o aktualnym ugięciu dachu oraz link do potwierdzenia odczytania wiadomości.

Jak często są wykonywane pomiary?

System Sense S-One został opracowany tak aby dostarczać maksymalnie dużo informacji nt. konstrukcji dachu nawet podczas gwałtownych zjawisk np. nawałnic. Dlatego pomiar odbywa się automatycznie co 3 minuty. Dla specyficznych potrzeb pomiar może być również wykonywany co kilka sekund.

Co jest potrzebne aby uruchomić system Sense S-One?

Wystarczy zasilanie z typowego gniazda 230V oraz zasięg sieci GSM 2G.

Jak odbywa się montaż sensorów?

Sensory oraz tarcze pomiarowe są montowane pod dachem. Sensor znajduje się w miejscu podparcia mierzonego elementu – np. na słupie. Natomiast tarcza jest umieszcza w miejscu największego ugięcia – zazwyczaj w środku rozpiętości dźwigarów lub płatwi.

W jakich budynkach ma zastosowanie monitoring konstrukcji Sense S-One?

System Sense S-One ma zastosowanie w każdym budynku z dachem płaskim: Hale Magazynowe, Hale produkcyjne, Markety, Galerie handlowe, Obiekty sportowe, Hale widowiskowe.

Co to są ugięcia dachu? Czy są one niebezpieczne?

Ugięcia to inaczej deformacje. Każda konstrukcja optymalnie zaprojektowana naturalnie ugina się pod wpływem obciążeń. Bezpieczny zakres ugięć jest ściśle określony w projekcie budowlanym. Podczas użytkowania dachu nie dopuszcza się do przekroczenia tzw. Stanów Granicznych. Ugięcia poniżej ustalonego zakresu nie są niebezpieczne – konstrukcja ma prawo się uginać i się przemieszczać.