Unia
Europejska

Jak sprawdzić szczegóły Alertu pogodowego?

KROK 1: Najpierw należy zalogować się do aplikacji Platforma Inteligenty Dach. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, kliknij tutaj.

KROK 2: Następnie, w pasku znajdującym się po prawej stronie ekranu, znajdziesz nieprzeczytane Powiadomienia o zapowiadanych istotnych opadach, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo Twojego dachu płaskiego. Nie musisz się domyślasz, czy chodzi o opad śniegu czy deszczu, gdyż prezentuje to czytelna ikona. Dodatkowe ważne informacje z jakimi możesz zapoznać się od razu w Powiadomieniu to:
– suma opadów ujęta w danym dniu lub kilku najbliższych dniach,
– skrócone nazwy budynków, których dotyczy powiadomienie,
– adnotacja, czy ktoś z Twojej firmy zapoznał się już z danym powiadomieniem.

powiadomienia o pogodzie w panelu głównym

KROK 3: Jeśli chcesz przeczytać szczegółowe informacje, wystarczy że klikniesz w nazwę Budynku. Automatycznie aplikacja przekieruje Cię do Lokalizacji, w której znajduje się wybrany Budynek. Zobaczysz też wykres z prognozą pogody. Przedstawione dane dotyczą:
– temperatury danego dnia,
– wielkości oraz intensywności opadów deszczu, czy śniegu,
– prędkości wiatru.
Dane pogodowe prezentowane są dwóch przedziałach czasowych: Prognoza na 7 dni i Prognoza na 48h. Prognozy zawsze dotyczą Budynków znajdujących się w danej Lokalizacji.

wykres prognozy 7 dniowej

Kolejnym krokiem, jaki możesz wykonać jest weryfikacja statusów punktów pomiarowych (sensory ugięcia dachu S-one mierzące np. ciężar śniegu oraz sensory DSW mierzące poziom wody na dachu). Sensory DSW z wyprzedzeniem wykrywają zastoiska przy wpustach. W efekcie nie musisz obawiać się nadchodzących zjawisk atmosferycznych, które mogą mieć wpływ na Twój budynek. Reasumując, kompleksowa wiedza o pomiarach i pogodzie, pozwoli podjąć Ci najbardziej optymalne decyzje.

Więcej o danych pogodowych możesz przeczytać klikając w link poniżej.

Dowiedz się więcej na temat opcji związanych z Powiadomieniami