Unia
Europejska

TESKO STEEL

Sektor Hale produkcyjne
Użytkownik TESKO STEEL
Budynek Hala produkcyjna
Adres Brzezińska 8a, 44-203 Rybnik
Powierzchnia 10000 m2

TESKO STEEL jest hurtownią wyrobów hutniczych, która od założenia w 1996 roku wzorcowo się rozwija. W przemyślany sposób poszerza zakres własnej działalności, regularnie rozbudowuje portfolio odbiorców swoich produktów, a także stale inwestuje w innowacyjne rozwiązania. To wszystko skutkuje tym, że obecnie marka TESKO STEEL jest marką szanowaną w świecie. Najmocniejszym dowodem na zachodzące pozytywne zmiany jest rozpoczęcie przez firmę w 2020 r. prac modernizacyjnych swoich obiektów, umożliwiających zwiększenie mocy produkcyjnych do 750 000 ton rocznie.

Tak imponująca skala produkcji jest możliwa dzięki funkcjonowaniu rozległego parku maszynowego, należącego do europejskiej czołówki pod względem działających tam innowacyjnych rozwiązań. Właściciele TESKO STEEL nie tylko rozumieją potrzebę wdrażania nowatorskich produktów czy usług, ale dostrzegają w nich także szansę na zbudowanie przewagi konkurencyjnej.

Właśnie z tego powodu zdecydowali się na instalację platformy Inteligentny Dach od Sense Monitoring. Dzięki nowoczesnym czujnikom Sense S-One oraz webowej aplikacji, pracownicy TESKO STEEL odpowiedzialni za nadzór nad konstrukcją dachu, dysponują kompletem informacji o stanie dachów płaskich hal produkcyjnych. Czujniki 24/7 pracują na dachach, zbierając precyzyjne dane o ilości zalegającej wody, ciężaru śniegu, stopnia nasiąknięcia izolacji czy też drożności wpustów. Wszystkie informacje przekazywane są do aplikacji webowej, gdzie prezentowane są w przejrzysty, zrozumiały sposób. Co więcej, w krytycznych sytuacjach, pracownicy TESKO STEEL natychmiast otrzymują stosowne powiadomienie.

Od początku działalności, w TESKO STEEL stawiamy na solidność oraz profesjonalizm. Narzędzie Sense Monitoring w pełni wpisuje się w naszą politykę jakości. Pozwala nam ono jeszcze lepiej zarządzać firmą, zwiększyć bezpieczeństwo pracowników, a także generować oszczędności. Doceniamy także fakt, że podczas instalacji wszystkie prace przebiegły bezproblemowo, co dla tak dużego producenta jak my, jest kluczowe” – mówi prezes zarządu Robert Schnabel.