Unia
Europejska

FIDELTRONIK

Sektor Hale produkcyjne
Użytkownik Fideltronik
Budynek Zakład produkcyjny w Suchej Beskidzkiej
Adres Beniowskiego 1, 34-200 Sucha Beskidzka
Powierzchnia 14 000 m2

Ta zlokalizowana w małopolskiej Suchej Beskidzkiej firma słynie z zaawansowanych technologicznie produktów dla elektroniki. Założona 30 lat temu firma, dziś zasłużenie piastuje pozycję jednego z wiodących polskich pionierów. Godnym uwagi jest fakt, że sukcesywnie poszerza zakres swojej działalności. Od kilku lat Inżynierowie Fideltronik z powodzeniem pracują nad oprogramowaniem IT. Dodatkowo systematycznie wzrasta zaangażowanie w prace badawczo-rozwojowe dotyczące obszaru zaawansowanej elektroniki, sztucznej inteligencji, automatyki, robotyki czy przemysłowego internetu rzeczy.

We wszystkie działania inicjowane, prowadzone i z sukcesem finalizowane przez Fideltronik zaangażowane jest ok. 2500 pracowników oraz ponad 350 inżynierów i programistów. Łączna powierzchnia zajmowana przez wszystkie budynki należące do firmy wynosi 42 000 m2. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo, Fideltronik zdecydował się zastosować Platformę Inteligenty Dach. Na razie sensory Sense S-one monitorują ugięcia na dachu, którego powierzchnia wynosi 14 000 m2. Jest to dach płaski zakładu produkcyjnego w Suchej Beskidzkiej.

Zainstalowane przez ekspertów Sense Monitoring czujniki obciążenia dachu służą do stałego oraz precyzyjnego monitoringu konstrukcji. Zbierane w czasie rzeczywistym dane umożliwiają pełną kontrolę nad stanem dachu. Poza tym informują o aktualnych obciążeniach wynikających z zalegającego śniegu bądź nasiąkniętej izolacji, a także dostarczają danych nt. drożności wpustów dachowych. Wszystkie informacje są archiwizowane oraz przekazywane do aplikacji webowej, gdzie prezentowane są w przyjazny, czytelny sposób.

Przebieg instalacji oceniamy wzorcowo – uzgodniono bardzo precyzyjnie kolejność prac, a sam montaż trwał zaledwie kilka godzin. Aplikacja webowa, która jest elementem systemu jest bardzo intuicyjna i właściwie bezobsługowa. Firma Sense na bieżąco wprowadza zmiany sugerowane przez naszą firmę – bardzo cenimy takie proklienckie podejście. Reasumując, jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się Państwo nad monitoringiem konstrukcji, szczerze polecamy współpracę z firmą Sense Monitoring – mówi Zenon Adamek, wiceprezes zarządu Fideltronik.