Unia
Europejska

WOODWARD

Sektor Hale produkcyjne
Użytkownik Woodward
Budynek Zakład produkcyjny Woodward Polska
Adres Skarbowa 32, 32-005 Niepołomice
Powierzchnia 8 000 m2

Woodward to globalna marka, która znana jest ze swojej wysokospecjalistycznej działalności w obszarze projektowania, produkcji i serwisu rozwiązań dla systemów sterujących rynku lotniczego oraz energetycznego. Z zakładów produkcyjnych i magazynów na całym świecie do klientów dostarczane są nowatorskie systemy kierowania przepływami, energią elektryczną oraz położeniem. Dlatego odbiorcami usług oraz produktów marki Woodward są przede wszystkim producenci oryginalnego wyposażenia (OEM), a także końcowi użytkownicy ich produktów.

Główna siedziba firmy Woodward zlokalizowana jest w Fort Collins (Kolorado, USA). Natomiast w Polsce, od 2005 roku funkcjonuje polski oddział znajdujący się w podkrakowskich Niepołomicach. Niewątpliwie swoją działalnością przyczynił się nie tylko do wzmocnienia pozycji marki, ale również pozwolił na jej ekspansję na emerging markets w Europie Środkowej.

W poszukiwaniu rozwiązań unowocześniających halę produkcyjną Woodward w Niepołomicach, zarząd zwrócił się do Sense Monitoring Sp. z o.o. Efektem współpracy było wdrożenie systemu monitoringu konstrukcji, czyli Platforma Inteligenty Dach. Na dachu płaskim o powierzchni 8 000 m2 zainstalowano zaawansowane technologicznie czujniki obciążenia dachu. Zbierają one wszystkie informacje o stanie konstrukcji, które są archiwizowane, a także przekazywane do aplikacji webowej. Osoby korzystające z aplikacji, zyskują dostęp do przejrzystych, czytelnych informacji o stanie konstrukcji. Czujniki Sense S-One w znaczący sposób ułatwiają eksploatację dachu wielkopowierzchniowego w hali produkcyjnej, udrażnianie wpustów, odśnieżanie dachu oraz prowadzenie obowiązkowych przeglądów technicznych.

– Jestem bardzo zadowolony z jakości prac wykonanych przez Sense Monitoring. Montaż czujników oraz konfiguracja webowej aplikacji przebiegły bezinwazyjnie w codzienne procesy zachodzące w naszej hali. Sama praca czujników i aplikacji w pełni odpowiada założeniom. Szybko stały się one stałym elementem naszej pracy – mówi Dominik Kania, prezes zarządu Woodward Polska Sp. z o.o.