Unia
Europejska

BIK PARK SOSNOWIEC II

Sektor Budynki użyteczności publicznej, Hale magazynowe i logistyczne
Użytkownik Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A.
Budynek BIK Park Sosnowiec II hala 5
Adres ul. Orląt Lwowskich 146A, Sosnowiec
Powierzchnia 11 500 m2

W bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania dwóch istotnych arterii komunikacyjnych wybudowano BIK Park Sosnowiec II. Mowa o autostradzie A4 łączącą Rzeszów z zachodnią granicą Polski i wschodniej obwodnicy Śląska. To droga S1 prowadząca przez Cieszyn na południe Europy. Ten doskonały układ sprawił, że dystrybucja przebiega bardzo sprawnie również do południowych sąsiadów Polski. Lokalizacja stanowi też doskonałe miejsce do prowadzenia dystrybucji na cały region Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

BIK Park Sosnowiec II jest częścią  największego przedsięwzięcia inwestycyjnego zrealizowanego przez Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. Nic dziwnego, że jako deweloper, specjalizujący się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowych stawia na innowacje. Obecnie najnowocześniejsza hala magazynowa to hala nr 5, która ma powierzchnię 11,5 tys. m2 . Jest ona wyposażona w innowacyjne rozwiązania nie tylko do składowania ale również bezpieczeństwa. Zainstalowano mi.n. układ pomiarowy Sense S-One, który wraz z Platformą Inteligenty Dach wspiera ciągłą kontrolę dachu płaskiego oraz zapobiega jego przeciążeniu.

 „Sense S-one planujemy zamontować nie tylko w nowo budowanej hali nr 6 w Sosnowcu. Docelowo chcielibyśmy korzystać z Platformy Inteligenty Dach we wszystkich naszych inwestycjach magazynowych. Na pewno w planowanym centrum logistycznym Kraków III w Targowisku pod Krakowem. Decyzję podjęliśmy mając na celu podniesienie bezpieczeństwa i standardu oferowanej powierzchni magazynowej” – podkreśla Krzysztof Mucha Business Development Manager z Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

Krzysztof Mucha zwraca uwagę, że najemcy oczekują najwyższego standardu przy jednoczesnym możliwie jak najniższym koszcie. Chcąc być bardziej konkurencyjnym szukaliśmy innowacyjnego rozwiązania. Dlatego zdecydowaliśmy się na montaż systemów monitorujących bezpieczeństwo obiektów. Uważamy, że z pewnością zwiększa on atrakcyjność oferty i wpływa na decyzje w zakresie wyboru danej lokalizacji. Wszystkie wydatki związane z instalacją takiego rozwiązania są po stronie dewelopera.

Jesteśmy przekonani, że koszty instalacji oraz użytkowania systemu powinny się zwrócić w związku z niższymi kosztami utrzymania obiektu.  W efekcie nie powoduje to podwyższenia ceny najmu powierzchni, a wręcz przeciwnie. W dłuższym czasie wpływa na niższe opłaty eksploatacyjne” – dodaje Business Development Manager z Biura Inwestycji Kapitałowych S.A..