Unia
Europejska

MOKATE

Sektor Hale produkcyjne
Użytkownik Mokate
Budynek Hala produkcyjna
Adres Katowicka 265A, 43-450 Ustroń
Powierzchnia 6500 m2

Mokate wyróżnia się na tle nawet najstarszych polskich firm. Została bowiem założona w 1900 roku. Tak długi okres działalności musi być efektem rozsądnego, strategicznego zarządzania marką, jej zasobami oraz pracownikami. Jeszcze bardziej dowodzi tego fakt, że obecnie Grupa Mokate to kilka przedsiębiorstw operujących w Polsce, Czechach, na Słowacji, w Węgrzech czy Dubaju. Na renomę firmy pracuje każdego dnia ok. 1500 zatrudnionych tam osób.

Szczególną rolę w strukturze firmy zajmują osoby odpowiadające za utrzymanie obiektów Mokate we właściwym stanie technicznym. To na nich spoczywa ciężar zapewnienia bezpieczeństwa pracowników oraz zachowania ciągłości rozlicznych procesów produkcyjnych. To wymagające zadanie stało się łatwiejsze dzięki platformie Inteligentny Dach, wdrożonej w hali produkcyjnej Mokate przez Sense Monitoring.

Platforma Inteligentny Dach wykorzystuje aplikację webową do czytelnej prezentacji wszystkich strategicznych informacji o mających wpływ na poziom ugięcia dachu oraz jego należytą eksploatację. Korzysta ona z danych dostarczanych 24/7 przez zainstalowane na dachach płaskich czujniki. Rejestrują one strzałkę ugięcia dachu, ilość wody w zastoiskach, ciężar śniegu oraz stopień przesiąknięcia izolacji. Kontrolują również poziom drożności wpustów dachowych. Oprócz funkcji informacyjnej oraz archiwizacyjnej (wszystkie dane, także te historyczne, są bezpiecznie przechowywane), aplikacja ostrzega o sytuacjach krytycznych, wysyłając mailowe oraz SMSowe powiadomienie.

Dzięki platformie Inteligentny Dach wiemy nie tylko, jak jeszcze skuteczniej dbać o stan jakości dachu, ale również jesteśmy w stanie zagwarantować bezpieczeństwo naszym pracownikom. Pod dachem, na którym działają czujniki Sense S-One, bezpieczne są towary na regałach wysokiego składowania” – mówi Leszek Kolek, Dyrektor Techniczny Grupy Mokate.