Unia
Europejska

BIK PARK WROCŁAW I

Sektor Hale magazynowe i logistyczne
Użytkownik Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A.
Budynek BIK Park Wrocław I
Adres ul. Relaksowa 33, Nowa Wieś Wrocławska
Powierzchnia 25 000 m2

Pierwszy etap budowy centrum logistycznego BIK Park Wrocław I zakończył się oddaniem do użytkowania 25 000 m2 powierzchni magazynowej, położonej w atrakcyjnej lokalizacji – niedaleko zjazdu z autostrady A4 w Nowej Wsi Wrocławskiej. Inwestycja, na tle podobnych tego typu obiektów, wyróżnia się ponadprzeciętnym poziomem technologicznym. Funkcjonują tam m.in. doki załadunkowe z ruchomymi rampami, instalacja tryskaczowa (ESFR), a sam obiekt jest ogrzewany i wentylowany. Posadzkę dobrano tak, aby wytrzymała ciężar 6 ton na 1 m2. Wysokość składowania wynosi 10 m netto. Po skali inwestycji wyraźnie widać, że BIK Park Wrocław plasuje się w czołówce tego typu obiektów nie tylko w południowo-zachodniej Polsce, ale w całym kraju.

Zwieńczeniem nowoczesnych rozwiązań wdrożonych w BIK Park Wrocław jest platforma Inteligentny Dach, dostarczona przez Sense Monitoring. Na powierzchni 25 000 m2 dachu płaskiego zainstalowano czujniki dachowe Sense S-One, których podstawowym zadaniem jest stały monitoring konstrukcji. Dzięki działającym czujnikom, zbierane są bieżące informacje o strzałce ugięcia, obciążeniu dachu (np. z powodu przesiąkniętej izolacji lub zalegającego śniegu), a także drożności wpustów dachowych. Platforma Inteligentny Dach jest również ułatwieniem dla instalacji w przyszłości systemów fotowoltaicznych na dachu płaskim. Obok czujników obciążenia dachu, drugim kluczowym elementem rozwiązania jest aplikacja webowa. To ona zapewnia wygodny, stały dostęp do wszystkich informacji zbieranych przez czujniki. Za pomocą czytelnych wykresów oraz grafik, każda osoba korzystająca z aplikacji ma wgląd w strategiczne dane, niezbędne do efektywnej, bezpiecznej oraz oszczędnej eksploatacji dachu płaskiego.

Rynek deweloperów i zarządców nieruchomości magazynowych jest wysoce konkurencyjny. Aby utrzymać się w czołówce lub zyskać zaufanie klientów, konieczne jest stałe unowocześnianie magazynów lub hal. Dbamy o to, by wszystkie obiekty z naszego portfolio cechowały się innowacyjnymi rozwiązaniami – ale tylko takimi, które wynikają z naturalnych potrzeb klientów i ściśle odpowiadają na ich wyzwania. Dlatego z pełnym przekonaniem zdecydowaliśmy się na wdrożenie platformy Inteligentny Dach. Wiedząc, jak istotne dla naszych klientów jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom oraz utrzymanie ciągłości procesów odbywających się w halach, zainstalowaliśmy nowoczesne czujniki do monitorowania konstrukcji dachu” – mówi Mirosław Koszany, prezes zarządu Biuro Inwestycji Kapitałowych.