Unia
Europejska

Instrukcja odśnieżania dachu płaskiego – pobierz teraz

Artiom Komardin, CSO 28 stycznia 2021 Kategoria: Śnieg na dachu

Instrukcja odśnieżania dachu płaskiego to nasz realny wyraz wsparcia dla zarządców budynków wielkopowierzchniowych. Postanowiliśmy przygotować dokument i podzielić się nim z Wami, gdyż od początku zimy dostrzegamy wielkie zainteresowanie taką instrukcją. Zależy nam, aby osoby odpowiadające za utrzymanie dachów płaskich i konstrukcji obiektu miały do dyspozycji materiał jak najwyższej jakości. INSTRUKCJA ODŚNIEŻANIA DACHU PŁASKIEGO – […]

Czytaj więcej

Instrukcja odśnieżania dachu płaskiego to nasz realny wyraz wsparcia dla zarządców budynków wielkopowierzchniowych. Postanowiliśmy przygotować dokument i podzielić się nim z Wami, gdyż od początku zimy dostrzegamy wielkie zainteresowanie taką instrukcją. Zależy nam, aby osoby odpowiadające za utrzymanie dachów płaskich i konstrukcji obiektu miały do dyspozycji materiał jak najwyższej jakości.

INSTRUKCJA ODŚNIEŻANIA DACHU PŁASKIEGO – JAK POWSTAŁA?

Zrobiliśmy dokładne rozeznanie w zakresie dostępnych w sieci instrukcji odśnieżania dachu płaskiego. Znaleźliśmy kilka takich dokumentów, ale żaden z nich nie spełniał naszych oczekiwań. Dlatego podjęliśmy decyzje o przygotowaniu naszej własnej wersji. Do napisania dokumentu pomagającego w przeprowadzeniu sprawnego i bezpiecznego odśnieżania dachu wykorzystaliśmy nasze kilkuletnie doświadczenie. Przydało się również doświadczenie wyniesione z realizacji projektów dla wielu hal, magazynów, centrów logistycznych czy budynków użyteczności publicznej.

CZYM WYRÓŻNIA SIĘ NASZA INSTRUKCJA ODŚNIEŻANIA DACHU PŁASKIEGO?

Nawet jeśli macie już instrukcję odśnieżania dachu płaskiego – zachęcamy Was, abyście przyjrzeli się uważnie naszej propozycji. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w dokumencie stworzonym przez zespół Sense Monitoring znajdziecie informacje, których brakuje w Waszych instrukcjach. Na pewno dotyczyć to będzie tej części, w której opisujemy narzędzia służące do monitoringu grubości pokrywy śnieżnej oraz do pomiaru ugięcia konstrukcji. Wyjaśniamy, jak wiele cennych zalet, z punktu widzenia zarządzania bezpieczeństwem, dostarczają na przykład czujniki Sense S-One.

Kolejną rzeczą wyróżniającą stworzoną przez nas instrukcję odśnieżania dachu płaskiego jest kompleksowość zawartych w niej informacji. Po analizie kilkunastu innych podobnych instrukcji możemy stwierdzić, że żaden inny dokument nie przedstawia tak wielu zagadnień bezpośrednio związanych z kwestią odśnieżania dachu płaskiego. Poprzez kompleksowość rozumiemy też to, że instrukcja zawiera zarówno opis metod i narzędzi, jak i porady. Zawarliśmy w niej również rekomendacje, a także listę czynności zakazanych. W ten sposób, po lekturze naszej instrukcji odśnieżania już nikt nie będzie miał wątpliwości, co może robić, a czego robić nie powinien w żadnym wypadku.

Wreszcie, instrukcja odśnieżania dachu płaskiego od Sense Monitoring to bardzo szczegółowe opracowanie. Poświęciliśmy wiele czasu na zebranie informacji, łącznie z dokładną specyfikacją techniczną urządzeń, zabezpieczeń czy odzieży, z których powinni korzystać pracownicy oddelegowani do odśnieżania.

SKĄD POBRAĆ INSTRUKCJĘ?

Wystarczy zajrzeć na specjalnie przygotowaną stronę, na której znajdziecie opracowaną przez nas instrukcję odśnieżania dachu płaskiego. Zachęcamy też do śledzenia firmowego bloga, gdzie znajdziecie kilka wpisów poświęconych tematyce odśnieżania dachu płaskiego. Liczymy, że nasze eksperckie wsparcie pomoże Wam uniknąć awarii czy zawaleń dachu pod wpływem intensywnych opadów czy zalegającego śniegu.

Autor

Artiom Komardin, CSO
inżynier budownictwa z pełnym zakresem uprawnień. Absolwent Politechniki Krakowskiej oraz UJF Grenoble. Ekspert w zakresie budynków wielkopowierzchniowych, autor kilkudziesięciu ekspertyz i opinii konstruktorskich. Współzałożyciel oraz wiceprezes firmy Sense Monitoring sp. z o.o. dostarczającej platformę Inteligentny Dach do zarządzania ryzykami dachów płaskich.