Unia
Europejska

Platforma Inteligentny Dach nowym standardem w ROHLIG SUUS Logistics

Artiom Komardin, CSO 18 listopada 2020 Kategoria: Realizacje

ROHLIG SUUS Logistics wdrożył Platformę Inteligentny Dach w swoim nowym obiekcie. Od dziś z naszego narzędzia do zarządzania bezpieczeństwem dachów płaskich korzysta się w obiekcie o powierzchni 48,5 tys. m kw. w Sokołowie pod Warszawą. Budynek pełni funkcje magazynowe oraz przeładunkowe. Został on zaprojektowany według autorskich rozwiązań i jest jednocześnie największym hubem tego logistycznego giganta. […]

Czytaj więcej

ROHLIG SUUS Logistics wdrożył Platformę Inteligentny Dach w swoim nowym obiekcie. Od dziś z naszego narzędzia do zarządzania bezpieczeństwem dachów płaskich korzysta się w obiekcie o powierzchni 48,5 tys. m kw. w Sokołowie pod Warszawą. Budynek pełni funkcje magazynowe oraz przeładunkowe. Został on zaprojektowany według autorskich rozwiązań i jest jednocześnie największym hubem tego logistycznego giganta.

By przekonać się o skali operacji przeprowadzanych codziennie w budynku ROHLIG SUUS Logistics, obejrzyjcie film z wdrożenia Platformy Inteligentny Dach.

Platforma Inteligentny Dach jest nowym standardem wyposażenia obiektów ROHLIG SUUS Logistics.
Największy obiekt ROHLIG SUUS Logistics – o powierzchni 48,5 tys. m kw.

Ciągłość i stabilność naszych operacji jest dla nas szczególnym priorytetem. Takie podejście umożliwia nam rozwój i kontynuację współpracy z naszymi partnerami. W tym wszystkim szczególnie ważne jest dla nas bezpieczeństwo naszych pracowników. Jak również bezpieczeństwo powierzanych przez klientów towarów, a także zachowanie ciągłości oraz terminowości dostaw, co jest kluczowe dla naszych klientów – mówi Krzysztof Gąsiewski, branch director ROHLIG SUUS LogisticsDlatego zdecydowaliśmy się skorzystać z Platformy Inteligentny Dach stworzonej przez Sense Monitoring. Zapewnia nam ona stały dostęp do informacji o naszych wielkopowierzchniowych dachach. Dane, jakie dzięki niej otrzymujemy, pozwalają nam zareagować z wyprzedzeniem na potencjalne przeciążenia – wyjaśnia Krzysztof Gąsiewski.

Platforma Inteligentny Dach działa w tym obiekcie ROHLIG SUUS Logistics.

Zrealizowanie projektu dla ROHLIG SUUS Logistics przynosi nam wielką satysfakcję. Przede wszystkim dlatego, że naszemu rozwiązaniu zaufała firma, która na co dzień mierzy się z ogromem wyzwań natury logistycznej. Kto zna skalę działalności ROHLIG SUUS Logistics, ten wie, że nie ma tam miejsca na błędy. Każda podjęta decyzja i każde przedsięwzięte działanie muszą być perfekcyjne. Jako zespół Sense Monitoring cieszymy się, że możemy dostarczyć narzędzie adekwatne do potrzeb dużej firmy logistycznej – mówi Tomasz Dudek, wiceprezes Sense Monitoring. 

Najważniejszą korzyścią dla zarządców obiektów jest komfortowy dostęp do kluczowych danych informujących o stanie konstrukcji. Jest to narzędzie pozwalające na bezpieczną eksploatację dachu płaskiego. Platforma Inteligentny Dach zbiera oraz agreguje dane, które następnie dostępne są w intuicyjnej aplikacji webowej. Co więcej, dzięki Platformie, możliwe jest przygotowanie się na gwałtowne zjawiska pogodowe. To szczególnie ważne w dobie zmian klimatycznych. Każdego roku, w Polsce wskutek intensywnych opadów deszczu lub zalegającego mokrego śniegu dochodzi do kilkunastu poważnych awarii dachów płaskich. Zaproponowane przez Sense Monitoring rozwiązanie zapobiega takim sytuacjom.

Autor

Artiom Komardin, CSO
inżynier budownictwa z pełnym zakresem uprawnień. Absolwent Politechniki Krakowskiej oraz UJF Grenoble. Ekspert w zakresie budynków wielkopowierzchniowych, autor kilkudziesięciu ekspertyz i opinii konstruktorskich. Współzałożyciel oraz wiceprezes firmy Sense Monitoring sp. z o.o. dostarczającej platformę Inteligentny Dach do zarządzania ryzykami dachów płaskich.