Unia
Europejska

Inteligentne Dachy od Sense Monitoring dla 7R

Artiom Komardin, CSO 29 kwietnia 2020 Kategoria: Aktualności

Firma Sense wdraża nową technologię do zarządzania ryzykami dachów płaskich dla 7R, polskiego dewelopera powierzchni magazynowych. Platforma Inteligentny Dach minimalizuje wpływ zmian klimatycznych na budynek i wydłuża jego trwałość. Pierwszy obiekt 7R wyposażony w ten system powstaje w ramach 7R Park Gdańsk II w Kowalach, gdzie docelowo zostanie oddanych do użytku 61 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.

Czytaj więcej

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i ich zapotrzebowaniu na rozwiązania ułatwiające codzienne zarządzanie obiektami, a także podnoszące poziom bezpieczeństwa, firma Sense Monitoring zaproponowała deweloperowi 7R Platformę Inteligentny Dach. To narzędzie webowe, które kompleksowo łączy w sobie kluczowe funkcjonalności do zarządzania wielkopowierzchniowymi dachami. Zapobiega przeciążeniom i alarmuje z wyprzedzeniem o ryzykach przy niesprzyjających warunkach pogodowych.

Chcemy dostarczać naszym klientom najlepsze na rynku rozwiązania w zakresie utrzymania budynków wielkopowierzchniowych. W obecnych czasach, kiedy zmiany klimatyczne często wywołują gwałtowne zjawiska pogodowe, na znaczeniu przybiera możliwość zwinnego i zdalnego zarządzania nieruchomościami. Jesteśmy przekonani, że technologia firmy Sense Monitoring doskonale się sprawdzi. Dostęp do danych kluczowych dla bezpieczeństwa pracowników oraz zasobów materialnych składowanych w budynku zapewni naszym najemcom komfort w prowadzeniu codziennej działalności. My z kolei będziemy mogli zdalnie monitorować sytuację, aby reagować z wyprzedzeniem i efektywnie zarządzać całą siecią naszych budynków.

Maciej Krawiecki, Head of Leasing w 7R

Współpraca z 7R to kolejny krok w naszej strategii rozwoju upowszechnienia monitoringu konstrukcji wśród największych deweloperów, mówi Tomasz Dudek, wiceprezes Sense Monitoring. Jesteśmy przekonani, że rozwiązanie które tworzymy, staje się nowym standardem dla budynków wielkopowierzchniowych – dodaje Dudek.

7R – lider na rynku nieruchomości komercyjnych

7R to aktywny od 10 lat polski deweloper nowoczesnych przestrzeni magazynowych. W portfelu firmy znajduje się obecnie ponad 600 000 mkw. powierzchni, a na różnych etapach procesu inwestycyjnego kolejne 700 000 mkw. w różnych lokalizacjach na terenie całej Polski.

Sense Monitoring – specjaliści dla dachów wielkopowierzchniowych

Sense Monitoring jest polską firmą wysokotechnologiczną chroniąca ponad 900 000 mkw. dachów płaskich. Za swoje rozwiązanie Sense S-One otrzymała nagrodę główną za Innowacyjny produkt roku 2018 w branży Transportu Logistyki oraz produkcji. Wśród realizacji firmy nie brakuje magazynów pod wynajem, a także hal produkcyjnych z branży automotive, logistyki czy hal sportowo-widowiskowych.

Autor

Artiom Komardin, CSO
inżynier budownictwa z pełnym zakresem uprawnień. Absolwent Politechniki Krakowskiej oraz UJF Grenoble. Ekspert w zakresie budynków wielkopowierzchniowych, autor kilkudziesięciu ekspertyz i opinii konstruktorskich. Współzałożyciel oraz wiceprezes firmy Sense Monitoring sp. z o.o. dostarczającej platformę Inteligentny Dach do zarządzania ryzykami dachów płaskich.