Unia
Europejska

Sense zamontuje Inteligentne Dachy we wszystkich Parkach Segro

1 marca 2020 Kategoria: Aktualności
Inteligentny+Dach+w+każdym+z+parków+SEGRO++do+końca+2020+roku

SEGRO, wiodący deweloper, zarządca i właściciel nowoczesnych powierzchni magazynowych, jest już kolejną w Europie firmą, która stawia na inteligentne dachy. Udane testowe wdrożenie w 2017 roku przekonało SEGRO do wyposażenia swojego drugiego już budynku na terenie SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn w system Sense S-One. Do końca 2020 roku planujemy instalację systemu od Sense w każdym z naszych parków na terenie Polski – informuje Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.

Czytaj więcej

Sense Inteligentne Dachy to nowoczesna platforma do zdalnego monitoringu powierzchni dachów. Rozwiązanie pozwala na kontrolę obciążenia dachu, spowodowanego między innymi zalegającym śniegiem czy wodą. Dzięki rozwiązaniu tej firmy, możliwy jest również monitoring przecieków. System nie tylko poprawia bezpieczeństwo, ale również generuje oszczędności związane z zarządzaniem budynkiem, precyzyjnie wskazując, kiedy odśnieżanie jest konieczne.

DLACZEGO SENSE MONITORING?

Do decyzji o wyborze platformy Sense Inteligentne Dachy przekonała nas jej funkcjonalność. Cenimy Sense Monitoring za elastyczność w podejściu do klienta oraz sprawność wdrożenia – tłumaczy Cezary Pawłowski, Property Manager SEGRO.

System dostarczony przez firmę Sense Monitoring opiera się na czujnikach, które stale mierzą pionowe ugięcie dachu. Dane są następnie przekazywane do chmury, dzięki czemu są dostępne z poziomu strony internetowej. W przypadku wykrycia ryzyka, program wysyła do osób odpowiedzialnych za stan budynku właściwy alert.

DALSZA WSPÓŁPRACA

Zaufanie ze strony tak renomowanego partnera jak SEGRO to dla nas potwierdzenie sprawności naszego systemu w długim okresie. Jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do unowocześnienia i automatyzowania procesów zarządzania budynkami SEGRO.

mówi Tomasz Dudek, Wiceprezes Sense Monitoring

Monitoring powierzchni dachów to kolejne rozwiązanie PropTech, które znajduje szerokie zastosowanie w parkach logistycznych SEGRO. Stawiamy na innowacje. W efekcie, nasi klienci zyskują dostęp do nowych technologii, które optymalizują ich pracę i związane z nią koszty oraz realnie wpływają na poprawę bezpieczeństwa i komfortu pracowników. Wdrażanie rozwiązań PropTech zaczęliśmy kilka lat temu od oświetlenia LED, później pojawiły się systemy zdalnej kontroli mediów czy automatycznego odczytu tablic rejestracyjnych. Inteligentny monitoring dachów to kolejny krok w kierunku nowoczesności. Do końca 2020 roku planujemy instalację systemu w każdym z parków na terenie Polski – dodaje Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.

Link do źródła: https://www.segro.com/media/press-releases/2020/16-01-2020?sc_lang=en