Unia
Europejska

SEGRO

Segro Nadarzyn
Sektor Hale magazynowe i logistyczne
Użytkownik Segro
Budynek Magazyn
Adres Aleja Katowicka 66, 05-830 Nadarzyn
Powierzchnia >100 000m2

Segro to znana globalnie marka, specjalizująca się w zarządzaniu nowoczesnymi powierzchniami magazynowymi oraz powierzchniami produkcyjnymi. W Polsce zespół Segro działa od 2005 roku. Dzięki umiejętnemu połączeniu międzynarodowego doświadczenia z lokalną wiedzą polskich menadżerów, możliwe było szybkie wypracowanie silnej pozycji oraz zbudowanie imponującego portfolio. W efekcie liczy ono obecnie ok. 1,4 mln m2 przestrzeni w strategicznych lokalizacjach oraz skoncentrowanej w najbliższej okolicy aglomeracji i transportowych węzłów.

Godnym uwagi jest fakt, że Segro Poland bezproblemowo łączy w sobie trzy funkcje równocześnie: deweloper, właściciel, zarządca powierzchni produkcyjnych i magazynowych. W związku z powyższym zespół Segro doskonale zdaje sobie sprawę z konieczności stałego ulepszania wielkopowierzchniowych budynków i inwestowania w rozwiązania podnoszące komfort ich użytkowania. Stąd decyzja o instalacji Platformy Inteligentny Dach dla części swoich obiektów z dachami płaskimi.

– Do decyzji o wyborze Platformy Inteligentny Dach przekonała nas jej funkcjonalność. Z pewnością cenimy Sense Monitoring za elastyczność w podejściu do klienta oraz sprawność wdrożenia – tłumaczy Cezary Pawłowski, Property Manager SEGRO.

Z pewnością sensory Sense S-One przyczynią się do nowoczesnego, wydajnego zarządzania konstrukcją dachu. Na bieżąco monitorują one stan dachu, kontrolując strzałki ugięcia powodowane zalegającym śniegiem czy nasiąkniętą izolacją. Bezsprzecznie Platforma Inteligentny Dach ułatwia także odśnieżanie dachu oraz przeprowadzanie obowiązkowych przeglądów dachu. Podobnie bardzo ważną częścią platformy jest aplikacja webowa. Dzięki niej, zespół Segro Poland ma łatwy i wygodny dostęp 24/7 do wszystkich informacji dotyczących eksploatacji dachu.

– Można powiedzieć, że od zawsze stawiamy na innowacje. Dlatego chcemy, by nasi klienci mieli dostęp do nowych technologii, które optymalizują ich pracę i związane z nią koszty oraz realnie wpływają na poprawę bezpieczeństwa i komfortu pracowników. W związku z tym wdrażanie rozwiązań PropTech zaczęliśmy jkilka lat temu od oświetlenia LED. W następnej kolejności pojawiły się systemy zdalnej kontroli mediów czy automatycznego odczytu tablic rejestracyjnych. Inteligentny monitoring dachów to kolejny krok w kierunku nowoczesności. Do końca 2020 roku planujemy instalację systemu w każdym z parków na terenie Polski – dodaje Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.