Unia
Europejska

Nowy produkt Sense Monitoring — instrukcja odśnieżania dachu płaskiego

Artiom Komardin, CSO 5 stycznia 2022 Warning: Undefined variable $post_categories_list_lenght in /usr/home/sense/domains/sense-monitoring.com/public_html/wp-content/themes/sense/includes/pages/class-post-single.php on line 162 Kategoria: Porady eksperta, Śnieg na dachu
sense.nowy produkt

Od zawsze zależało nam na tym, aby działać kompleksowo. Tworząc opisywany produkt, dołożyliśmy wszelkich starań, aby odpowiadał on na wszystkie potrzeby związane z eksploatacją budynków wielkopowierzchniowych w okresie zimowym w kontekście odśnieżania dachu. To gwarancja bezpieczeństwa i komfortu codziennej pracy.

Czytaj więcej

Warunki atmosferyczne, a właściwie ich zmienność od zawsze stanowiły problem, z którym mierzą się zarządcy obiektów wielkopowierzchniowych. Nasilające się w ostatnich latach zmiany klimatyczne znacząco wpłynęły na częstotliwość występowania gwałtownych zjawisk pogodowych. Podobnie jak na ich nieprzewidywalność. Intensywne, miejscowe śnieżyce w okresie zimowym nie są aktualnie niczym szczególnym. Zasypany śniegiem dach może stwarzać realne zagrożenie, zarówno dla konstrukcji obiektu, jak i ludzi przebywających na jego terenie. Z pomocą przychodzi nowy produkt Sense Monitoring — profesjonalna, personalizowana instrukcja odśnieżania dachów płaskich.

Dokument, którego nie może zabraknąć… 

Od zawsze zależało nam na tym, aby działać kompleksowo. Nie chcemy rozwiązywać pojedynczych problemów naszych klientów. To zbyt mało. Sense Monitoring pragnie przekazywać realną wartość, zależy nam, aby całościowo odpowiadać na potrzeby zarządców, właścicieli i najemców obiektów wielkopowierzchniowych. Zdajemy sobie sprawę, że w okresie zimowym to właśnie należyte odśnieżanie dachu stanowi podstawową trudność. Z tego względu wprowadziliśmy do oferty personalizowaną instrukcję odśnieżania dachu płaskiego. To nowy produkt i nowa jakość.

Kompleksowa, specjalistyczna, pomocna — instrukcja odśnieżania od Sense Monitoring

Instrukcja odśnieżania dachów płaskich jest każdorazowo tworzona od podstaw zgodnie z charakterystyką budynku, dla którego powstaje. Po przeprowadzeniu obszernej analizy i zapoznaniu się z dokumentami projektowymi nasi eksperci przygotowują kompleksowy dokument. Wpłynie on na zwiększenie bezpieczeństwa eksploatacji obiektu, ale też podniesie komfort pracy osób za niego odpowiedzialnych. Główne atuty personalizowanej instrukcji to:

  • kompleksowość — dokument obejmuje pełny zakres zadań związanych z odśnieżaniem dachu;
  • spis metod i narzędzi — w instrukcji znajduje się spis wydajnych metod odśnieżania, wykaz niezbędnych narzędzi, jak również opis sposobu pomiaru pokrywy śniegowej;
  • praktyczny charakter — dokument zawiera też zestaw porad, które znacząco usprawnią prace związane z odśnieżaniem;  
  • uwzględnienie zasad BHP — instrukcja stoi w zgodzie z zasadami BHP. Dzięki temu może być natychmiast wdrożona, bez konieczności tworzenia dodatkowych dokumentów, czy uzupełniania jej o kolejne załączniki.

Tworząc opisywany produkt, dołożyliśmy wszelkich starań, aby odpowiadał on na wszystkie potrzeby związane z eksploatacją budynków wielkopowierzchniowych w okresie zimowym w kontekście odśnieżania dachu. To gwarancja bezpieczeństwa i komfortu codziennej pracy.

Zgodność z elektronicznym systemem monitoringu dachu

Instrukcja jest także w pełni zgodna z automatyczną metodą pomiaru pokrywy śniegowej. Mowa o elektronicznych systemach monitorowania dachu, takich jak sensory Sense S-One, czy Detektory Spiętrzenia Wody. Użytkowana wraz z nimi zapewnia jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa. Warto podkreślić, że może być ona także wykorzystywana wspólnie z Platformą Inteligentny Dach i Alertami Pogodowymi.
Jesteśmy przekonani, że przygotowany produkt spełni oczekiwania klientów szukających wsparcia w zakresie zarządzania budynkiem w okresie zimowym. Gorąco zachęcamy do kontaktu. Specjaliści Sense Monitoring chętnie odkryją szczegóły personalizowanej instrukcji i zaproponują możliwe rozwiązania.

Autor

Artiom Komardin, CSO
inżynier budownictwa z pełnym zakresem uprawnień. Absolwent Politechniki Krakowskiej oraz UJF Grenoble. Ekspert w zakresie budynków wielkopowierzchniowych, autor kilkudziesięciu ekspertyz i opinii konstruktorskich. Współzałożyciel oraz wiceprezes firmy Sense Monitoring sp. z o.o. dostarczającej platformę Inteligentny Dach do zarządzania ryzykami dachów płaskich.