Unia
Europejska

Sense Monitoring na prestiżowej liście „25 polskich innowatorów”

Artiom Komardin, CSO 27 września 2020 Kategoria: Aktualności
Sense Monitoring na liście "25 polskich innowatorów"

Sense Monitoring trafiło na listę „25 polskich innowatorów, przygotowaną przez redakcję My Company, Polska.

Czytaj więcej

Coroczne zestawienie ma zwrócić uwagę na rodzime firmy, które wyróżniają się swoim „genem innowacyjności” i których „rozwiązania potrafią zmieniać świat na lepsze”. Dlatego z przyjemnością przyjęliśmy informację, że na najnowszej liście znajduje się Sense Monitoring. Cieszymy się, że nasze działania na rzecz podnoszenia komfortu zarządzania bezpieczeństwem dachów płaskich zostały dostrzeżone i uhonorowane.

W uzasadnieniu swojego wyboru, jury napisało między innymi: „Sense Monitoring informuje o niebezpieczeństwie, zanim pojawi się realne zagrożenie. Zamontowany system sensorów na bieżąco monitoruje stan konstrukcji dachowej. Przekazuje także informacje o konieczności odśnieżenia dachu bądź uszkodzeń powstałych np. wskutek warunków pogodowych. Twórcy pierwotnie inwestowali w projekt własne pieniądze i środki pożyczone od rodziny. Sercem systemu jest układ pomiarowy składający się z sieci czujników laserowych, które instalowane są przy dźwigarach dachu. Wyniki, przesyłane są następnie do chmury obliczeniowej, a zarządca budynku może na  bieżąco kontrolować sytuację poprzez dostęp do specjalnie do tego przeznaczonej aplikacji.

To bardzo budujące dla naszego zespołu, zwłaszcza że znaleźliśmy się w doborowym gronie, razem z takimi markami jak BLIK, Talent Alpha czy Brainly.

Dziękujemy redakcji My Company, Polska za takie wyróżnienie, a pozostałym dwudziestu czterem firmom, które obok nas znalazły się na liście – gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów.

Pełne zestawienie listy „25 polskich innowatorów” znajdziecie tutaj.

Autor

Artiom Komardin, CSO
inżynier budownictwa z pełnym zakresem uprawnień. Absolwent Politechniki Krakowskiej oraz UJF Grenoble. Ekspert w zakresie budynków wielkopowierzchniowych, autor kilkudziesięciu ekspertyz i opinii konstruktorskich. Współzałożyciel oraz wiceprezes firmy Sense Monitoring sp. z o.o. dostarczającej platformę Inteligentny Dach do zarządzania ryzykami dachów płaskich.