Unia
Europejska

Centrum Dziedzictwa Kulturowego

Sektor Budynki użyteczności publicznej
Użytkownik STRABAG
Budynek Centrum Dziedzictwa Kulturowego
Adres Bohaterów Warszawy 4, 05-800 Pruszków
Powierzchnia 4 000 m2

Centrum Dziedzictwa Kulturowego ma być miejscem, w którym każdy mieszkaniec znajdzie ofertę odpowiadającą jego oczekiwaniom. W budynku swoje siedziby będą miały: Miejski Zarząd Obiektów Sportowych, Miejski Ośrodek Kultury oraz Zespół Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”.

W trzykondygnacyjnym budynku znajdzie się też sala widowiskowo-kinowa z prawie 400 miejscami na widowni, sale taneczne i prób, pracownie muzyczne i plastyczne, a także strefa aktywności fizycznej. Pojawią się siłownie, pomieszczenia masażu i sala do ricocheta.

„Firma Sense Monitoring stanęła na wysokości zadania, instalując sensory w zaledwie kilka dni. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy i szczerze polecam” – mówi Marek Mazurek, kierownik budowy firmy Strabag.

Sensory Sense S-one monitorują stropodach wykonany z belek stalowych, na których wylana jest pływa żelbetowa. Zainstalowano je w ostatniej fazie budowy, czyli tuż po zamontowaniu wszystkich obciążeń stałych. Stan wyjściowy zmierzono tradycyjną metodą geodezyjną tzn. przy użyciu niwelatora o dokładności pomiaru 0,5 mm. Za jego pomocą ustalono aktualne ugięcie na dzień wykonania instalacji. Sensory Sense S-one dokonują pomiaru w sposób pośredni, czyli do tarcz pomiarowych umieszczonych w środku rozpiętości belki. Uzyskane pomiary odległości poziomych przeliczane są na ugięcia pionowe belki. Osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w Centrum Dziedzictwa Kulturowego mają dostęp do Platformy Inteligenty Dach. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom mają możliwość monitoringu dachu z każdego miejsca, w dowolnym momencie, gdyż Platforma dostępna jest w wersji webowej oraz aplikacji do ściągnięcia na telefon.