Unia
Europejska

Inteligentny Dach w hali sportowo-widowiskowej TOSIR „Jaskółka”

25 lutego 2020 Warning: Undefined variable $post_categories_list_lenght in /usr/home/sense/domains/sense-monitoring.com/public_html/wp-content/themes/sense/includes/pages/class-post-single.php on line 162 Kategoria: Realizacje
tosir+jaskółka

Pod koniec 2019 roku w Tarnowie została otwarta długo oczekiwana hala sportowo – widowiskowa “Jaskółka”. Inwestycja Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jest obiektem wielofunkcyjnym – służy do rozgrywek siatkarskich, koszykówki, futsalu, piłki ręcznej, a także do organizacji koncertów i innych wydarzeń. Odbywają się tu np. mecze drużyny Azoty Tarnów w piłce ręcznej, a obiekt spełnia standardy rozgrywek europejskich. Na trybunach może zmieścić się ponad 4300 osób – takiego obiektu w Tarnowie jeszcze nie było. Tym, co szczególnie wyróżnia ten budynek to jego dach, a dokładniej zastosowane w nim przez Sense Monitoring rozwiązania techniczne.

Czytaj więcej

INNOWACJA DAJE BEZPIECZEŃSTWO

Dzięki współpracy Sense Monitoring z tarnowskimi urzędnikami, zainstalowano Inteligentny Dach w hali sportowo-widowiskowej TOSIR „Jaskółka„. To przede wszystkim konstrukcja dachu o rozpiętości ponad 85 m. Jest to układ kratownicowy mieszany: wykonany z drewna klejonego, stali oraz cięgien zbiegających się promieniście w centralnym punkcie – iglicy. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom technicznym, zapewniono przykrycie tak dużej powierzchni bez żadnej podpory.

Celem inwestora było znalezienie rozwiązań zapewniających jak największe bezpieczeństwo budynku i przebywających w nim osób. Zdecydował się na współpracę z firmą Sense Monitoring sp. z o.o. Specjalizuje się w monitorowaniu konstrukcji dachów. I to właśnie Sense Monitoring wyposażył „Jaskółkę” w system Sense S-One i zawiadującą nim platformę Inteligentny Dach.

Zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Sense ponieważ zaproponowała rozwiązanie najlepiej spełniające nasze wymagania. Przy montażu dachu zależało nam przede wszystkim na powstrzymaniu się od ingerencji w użytkowanie posadzki. Jak się okazało podczas realizacji nasz wybór był słuszny. Instalacja trwała kilka dni, a firma Sense wykazała się dużym profesjonalizmem i wiedzą techniczną – zaznacza Edward Rusnarczyk, dyrektor TOSiR.

DACH FUNDAMENTEM NOWEJ INWESTYCJI

Instalacja naszego rozwiązania Inteligentny Dach w hali sportowo-widowiskowej TOSIR „Jaskółka” jest dla nas nietypową realizacją – najczęściej chronimy dachy płaskie magazynów, fabryk lub marketów – mówi Przemysław Gałązka, Prezes Zarządu Sense Monitoring. Aby sprostać wymaganiom Inwestora zastosowaliśmy sensory pomiarowe o bardzo dużej dokładności i większym zasięgu oraz zapewniliśmy redundancję poprzez prostopadły układ kontrolny. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i nasze rozwiązanie świetnie się sprawdza również w budynku sportowo-widowiskowym – dodaje Przemysław Gałązka.

Firma Sense Monitoring to polska firma technologiczna specjalizująca się w monitoringu konstrukcji dachów płaskich – chroni ponad 850 000 m2. Jej rozwiązanie doceniają firmy z branży automotive, deweloperzy powierzchni magazynowych, lub właściciele fabryk potrzebujące większej kontroli w zakresie ryzyk związanych z dachem – np. spiętrzenia wody, nasiąkania izolacji lub obciążenia śniegiem. Firma jest laureatem licznych nagród branżowych, m.in. za Innowacyjny Produkt roku 2018 w branży Logistyki, Transportu i Produkcji.