Unia
Europejska

TOSiR

Sektor Budynki użyteczności publicznej
Użytkownik Gmina Tarnów
Budynek Arena Tarnów Jaskółka
Adres Tarnów
Powierzchnia 6080 m2

Arenia Tarnów Jaskółka to trzykondygnacyjna hala widowiskowo-sportowa z ponad 4300 miejscami siedzącymi. Arena dostosowana jest do przeprowadzania meczów piłki ręcznej, siatkówki oraz koszykówki, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Ale nie tylko, organizowane są również koncerty, występy estradowe oraz targi. Obiekt ma salę konferencyjną oraz strefę odnowy biologicznej, w której skład wchodzą pomieszczenia siłowni, sauny oraz rehabilitacji. W hali znajduje się niezbędne zaplecze sanitarno-gastronomiczne dla widzów, osiem szatni dla sportowców, a także wydzielone strefy mediów oraz VIP- ów.

Jak czytamy na stronie: konstrukcja hali widowiskowo–sportowej jest żelbetowa monolityczna (ściany i stropy) oraz prefabrykowana (widownia, biegi schodowe). Dach ma formę pseudokopuły hybrydowej stalowo-drewnianej, z pokryciem z blachy tytanowo-cynkowej. Trybuny główne są oparte częściowo na stalowych słupach kozłowych pierwotnej hali. Jako roboty wyróżniające się można wymienić: montaż konstrukcji hybrydowej dachu, montaż 422 paneli fotowoltaicznych na dachu, o łącznej mocy 120 KWp, a także wykonanie oraz montaż prefabrykowanych schodów w klatkach okrągłych.

Arena Tarnów Jaskółka to druga, co do wielkości hala sportowo-widowiskowa w województwie małopolskim. Powierzchnia zabudowy wynosi 6079,80 m2, powierzchnia użytkowa 7508,05 m2, a kubatura hali 133 537,00 m3. Całość prac wykonano w ciągu 30 miesięcy. W tym czasie też zamontowano system monitoringu konstrukcji dachu. To nowoczesne rozwiązanie daje możliwość ochrony każdego dnia, o każdej porze, co było czynnikiem kluczowym przy wyborze dostawcy monitoringu. Sensory Sense S-one zostały zamontowane bezproblemowo, pomimo zdecydowanie niestandardowej wysokości i konstrukcji hali.