Unia
Europejska

SOLARIS BUS & COACH

Hala Solaris Bus & Coach
Sektor Hale produkcyjne
Użytkownik Solaris Bus & Coach
Budynek hala produkcyjna
Adres ul. Obornicka 46, Bolechowo-Osiedle, 62-005 Owińska
Powierzchnia 17 800 m2

Solaris Bus & Coach to firma z 25-letnim doświadczeniem, mająca na koncie ponad 19 000 wyprodukowanych pojazdów. Fabryka w Bolechowie-Osiedlu jest największym zakładem produkcyjnym przedsiębiorstwa Solaris. W zakładach odbywa się końcowy montaż autobusów. Jest to najstarsza fabryka Solaris, która została otwarta w 1996 r. Roczna produkcja wynosi około 1300–1400 sztuk pojazdów, w związku z czym każdego dnia zakład w Bolechowie opuszcza 5–8 nowych autobusów.

Solaris może pochwalić się nowatorskimi rozwiązaniami technologicznymi. Jako pierwszy na świecie producent wprowadził seryjnie produkowany autobus z napędem hybrydowym. Solaris Urbino 12 electric IV generacji był pierwszym polskim i pierwszym elektrycznym autobusem, który zdobył międzynarodowy tytuł Autobus Roku 2017. We wrześniu 2018 r. Solaris dołączył do grupy CAF – jednego z międzynarodowych liderów tworzenia i wdrażania kompleksowych systemów z zakresu mobilności. Jedną z wartości firmy jest innowacyjność, dlatego zainteresowali się rozwiązaniem Sense Monitoring, które wpisuje się w trendy Przemysłu 4.0

Innowacja musi nieść ze sobą nie tylko przełomową jakość w kontekście doskonalenia procesu czy produktu. Musi być jednocześnie czynnikiem wzmacniającym poziom bezpieczeństwa. To wszystko sprawiło, że Sense Monitoring okazał się idealnym partnerem dla Solaris Bus & Coach w obszarze podniesienia bezpieczeństwa zarządzania budynkami wielkopowierzchniowymi. Nasze zaufanie zdobyliście odpowiadając na potrzeby w zakresie zarządzania bezpieczeństwem dachów płaskich. Dzięki Platformie Inteligentny Dach zyskaliśmy wygodny i natychmiastowy dostęp do kluczowych parametrów definiujących stan konstrukcji naszych budynków. Zdecydowanie ułatwiło to proces podejmowania decyzji dotyczących bezpieczeństwa załogi przebywającej w obiekcie, jak również samego wyposażenia.