Unia
Europejska

RETROVILLE

centrum handlowe REtroville
Sektor Obiekty handlowe
Budynek Retroville
Adres Pravdy Ave, 47, Kyiv, Ukraina
Powierzchnia 90 000 m2

Sense Monitoring dla centrum handlowego Retroville opracowało, wdrożyło i uruchomiło Platformę Inteligentny Dach. Jest to zaawansowane narzędzie do zarządzania bezpieczeństwem dachów płaskich i budynków wielkopowierzchniowych.

Retroville to centrum handlowo – biurowe działające w stolicy Ukrainy, Kijowie. Należy ono do ścisłej czołówki najbardziej popularnych obiektów tego typu. Jest to efekt szerokiej oferty dostępnej w Retroville. W dniu otwarcia, czyli w 2019 roku, obiekt mógł pochwalić się 250 punktami handlowo-usługowymi, ośmiosalowym multipleksem, rozbudowaną częścią gastronomiczną oraz strefą dla dzieci. Równie atrakcyjnie zaprojektowana została część biurowa, która obejmowała między innymi powierzchnie coworkingowe, centrum medyczne i sale konferencyjne. Dla klientów, gości oraz pracowników Retroville przygotowano największy w Kijowie jednopoziomowy parking naziemny, mogący pomieścić 3 600 samochodów. Retroville wyróżnia się także znakomitą dostępnością – do centrum można dostać się dwunastoma liniami miejskiego transportu.

Tak imponujący obiekt wymaga zaawansowanych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, gwarantujących pełen komfort dla setek tysięcy osób odwiedzających lub pracujących każdego dnia w Retroville. Uznanie właścicieli obiektu zyskała aplikacja Platforma Inteligentny Dach, zapewniająca stały monitoring konstrukcji obiektu. Dokonywane przez Platformę Inteligentny Dach pomiary dostępne są w postaci czytelnych wizualizacji. Stanowią one podstawowe narzędzie do zarządzania bezpieczeństwem dachu płaskiego Retroville, będącym jednym z największych dachów płaskich w Kijowie.

Od momentu uruchomienia, Platforma Inteligentny Dach działa bez zarzutu. Informuje ona o poziomie ugięcia, zapobiegając tym samym przeciążeniom od zjawisk atmosferycznych takich jak gwałtowne, długotrwałe opady deszczu czy śniegu. Tym samym, Platforma Inteligentny Dach nie tylko podnosi poziom bezpieczeństwa użytkownikom Retroville, ale także obniża koszty eksploatacji dachu. 

Należy odnotować, że od chwili otwarcia Retroville, nie odnotowano tam żadnej usterki ani awarii dachu. Przeprowadzane przeglądy techniczne wykazały też, że konstrukcja obiektu pozostaje w nienaruszonym stanie.

Zarządcy centrum handlowego Retroville zastanawiają się nad rozszerzeniem Platforma Inteligentny Dach o kolejne narzędzia do zarządzania obiektem, takie jak Detektory Spiętrzenia Wody czy Alerty Pogodowe. Dzięki temu, będą mogą aktualizować stosowane narzędzia, udoskonalając proces dbania o konstrukcję obiektu i eksploatację dachu płaskiego Retroville.