Unia
Europejska

DEVELEY POLSKA Sp. z o.o.

budynek siedziby HP w Gliwicach
Sektor Hale produkcyjne
Użytkownik Develey Polska Sp. z o.o.
Adres Warszawa
Powierzchnia 5000 m2

Develey Polska to kulinarna firma rodzinna z ponad 170-letnią historią. Produkuje musztardy i delikatesowe sosy zimne. Jest też dostawcą sosów dla sieci McDonald’s. Może pochwalić się własnymi recepturami i stosowaniem składników najwyższej jakości, co wpłynęło na międzynarodowy sukces. Firma prowadzi 8 światowych marek, a swoje produkty wytwarza w 18 zakładach produkcyjnych, zlokalizowanych w 9 krajach Europy, w tym także w Polsce. Tak szeroka skala działalności wymaga idealnie działającego łańcucha dostaw oraz niczym niezakłócanych procesów logistyczno-produkcyjnych. W tym celu polski oddział Develey nawiązał współpracę z Sense Monitoring. Optymalizacja zarządzania dachem płaskim, podniesienie poziomu bezpieczeństwa pracowników, a także obniżenie kosztów eksploatacji oraz wyeliminowanie usterek czy awarii to dopiero kilka powód, dla których Develey zdecydował się skorzystać z Platformy Inteligentny Dach.

Pracownicy Sense Monitoring przygotowali projekt Platformy, dostosowując ją do specyfiki zlokalizowanych w Warszawie zakładów produkcyjnych. Po akceptacji projektu przez Develey, przystąpiono do montażu czujników Sense S-One oraz wdrożenia aplikacji. Cały etap instalacyjno-wdrożeniowy przebiegł sprawnie, bez konieczności zatrzymywania lub przerywania działalności zakładów. Finałowym etapem prac było przeszkolenie zespołu odpowiadającego za utrzymanie obiektu w zakresie korzystania z aplikacji Platforma Inteligentny Dach.

Od momentu uruchomienia Platforma dostarcza precyzyjnych danych pomiarowych dotyczących ugięcia konstrukcji obiektu. Pomiary prezentowane są w postaci przystępnych, czytelnych wykresów. Pracownicy Develey mogą w dowolnym momencie sprawdzić poziom obciążenia dachu płaskiego, co pozwala na szybkie podejmowanie decyzji dotyczących jego eksploatacji. Tym samym, znacząco zredukowano ryzyko uszkodzenia dachu wskutek zalegającego śniegu czy długo utrzymującej się wody. Ułatwiono też proces przeprowadzania obowiązkowych przeglądów technicznych, które teraz można zrealizować bez konieczności wychodzenia na dach płaski.

Dodatkowo Platforma Inteligentny Dach została rozbudowana o Alerty Pogodowe, które zapewniają dostęp do prognozy pogody dopasowany do potrzeb zarządców obiektów. Alerty Pogodowe to również dostarczane z wyprzedzeniem powiadomienia informujące o niebezpiecznych opadach deszczu, śniegu lub porywistego wiatru umożliwiające zarządcom zakładów podejmowanie właściwych decyzji z odpowiednim wyprzedzeniem.