Unia
Europejska

BIK Park Wrocław II

Sektor Hale magazynowe i logistyczne
Użytkownik Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A.
Budynek BIK Park Wrocław II
Adres ul. Relaksowa 33, Nowa Wieś Wrocławska
Powierzchnia 26 000 m2

Oddany właśnie do użytku drugi etap centrum logistycznego BIK Park Wrocław to kolejne 26 000 m2 powierzchni magazynowej w najwyższym standardzie. W sumie cały kompleks przekracza 50 000 m2. Sense Monitoring współpracuje z BIK S.A od 2018 roku. W tym czasie Platforma Inteligentny Dachwielokrotnie udowodniła swoją przydatność, niezawodność i opłacalność. Te cechy zadecydowały, że monitoring Sense stanowi standardowe wyposażenie wszystkich nowo powstających obiektów dewelopera. To cennewyróżnienie, gdyż nordycki inwestor działający na wielu rynkach bardzo starannie dobiera partnerów. To również dowód, że opatentowany system pomiaru ugięć konstrukcji Sense S-One nie ma sobie równych również na globalnym rynku.

Rok 2022 zostanie zapamiętany głównie w kontekście rosnących cen energii i kosztów eksploatacyjnych budynków. W tą nową rzeczywistość doskonale wpisuje się system Sense S-One.  Jak mówi Tomasz Pieprzyca Project Manager w BIK S.A „Tego typu rozwiązanie stosujemy na naszych obiektach dla podwyższenia bezpieczeństwa i komfortu naszych Klientów. Dzięki temu jesteśmy w stanie świadomie podejmować decyzję o konieczności lub nie, odśnieżenia dachu. Wiąże się to nie tylko z podwyższeniem bezpieczeństwa naszego obiektu, ale także obniżeniem opłat eksploatacyjnych.”

Dodatkowo monitoring jest doskonałym uzupełnieniem instalacji fotowoltaicznych budowanych na dachach płaskich. W nowo oddanej hali BIK planowana jest instalacja o mocy 300 kWp.

BIK S.A. jest polskim deweloperem logistycznym należącym do funduszu inwestycyjnego NREP NSF IV. Działalność BIK nadzoruje Logicenters – platforma logistyczna NREP.