Inteligentny Dach w każdym z parków SEGRO do końca 2020 roku
Inteligentny Dach w każdym z parków SEGRO  do końca 2020 roku

Inteligentny Dach w każdym z parków SEGRO do końca 2020 roku

Author : ADMIN

SEGRO, wiodący deweloper, zarządca i właściciel nowoczesnych powierzchni magazynowych, stawia na inteligentne dachy. Po testowym wdrożeniu w 2017 roku, firma wyposażyła w system Sense S-One już drugi budynek na terenie SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn. Do końca 2020 roku planujemy instalację systemu w każdym z parków na terenie Polski – dodaje Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO

Czytaj więcej

Sense Inteligentne Dachy to nowoczesna platforma do zdalnego monitoringu powierzchni dachów. Rozwiązanie pozwala na kontrolę obciążenia dachu, spowodowanego między innymi zalegającym śniegiem, wodą oraz na monitoring ewentualnych przecieków. System nie tylko poprawia bezpieczeństwo, ale również generuje oszczędności związane z zarządzaniem budynkiem, precyzyjnie wskazując, kiedy odśnieżanie jest konieczne.

– Do decyzji o wyborze platformy Sense Inteligentne Dachy przekonała nas jej funkcjonalność. Cenimy Sense Monitoring za elastyczność w podejściu do klienta oraz sprawność wdrożenia – tłumaczy Cezary Pawłowski, Property Manager SEGRO.

System dostarczony przez firmę Sense Monitoring opiera się na czujnikach, które stale mierzą pionowe ugięcie dachu. Dane są następnie przekazywane do chmury, dzięki czemu są dostępne z poziomu strony internetowej. W przypadku wykrycia ryzyka, program wysyła do osób odpowiedzialnych za stan budynku właściwy alert.

Kolejne wdrożenie w SEGRO, to potwierdzenie dobrego funkcjonowania systemu w długim okresie. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do unowocześnienia i automatyzowania procesów zarządzania budynkami SEGRO – mówi Tomasz Dudek, Wiceprezes Sense Monitoring.

Monitoring powierzchni dachów to kolejne rozwiązanie PropTech, które znajduje szerokie zastosowanie w parkach logistycznych SEGRO. – Stawiamy na innowacje. W efekcie, nasi klienci zyskują dostęp do nowych technologii, które optymalizują ich pracę i związane z nią koszty oraz realnie wpływają na poprawę bezpieczeństwa i komfortu pracowników. Wdrażanie rozwiązań PropTech zaczęliśmy kilka lat temu od oświetlenia LED, później pojawiły się systemy zdalnej kontroli mediów czy automatycznego odczytu tablic rejestracyjnych. Inteligentny monitoring dachów to kolejny krok w kierunku nowoczesności. Do końca 2020 roku planujemy instalację systemu w każdym z parków na terenie Polski – dodaje Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.

Link to source: https://www.segro.com/media/press-releases/2020/16-01-2020?sc_lang=en

Panattoni Europe stawia na Inteligentne Dachy z firmą Sense Monitoring

Data publikacji: 2019-04-20

Firma Sense Monitoring, która dostarcza inteligentne systemy do automatycznej kontroli dachów płaskich, rozpoczęła współpracę z Panattoni Europe - liderem rynku nieruchomości przemysłowych w Europie. Pierwszą wspólną realizacją będzie powstająca inwestycja dla lidera branży logistycznej, zlokalizowana niedaleko Warszawy.

Największe Centrum Logistyczne ma Inteligentny Dach

Data publikacji: 2020-01-15

Największe Centrum Logistyczne o powierzchni 120 000 m2 posiada Inteligentny Dach